Sinds schooljaar 2015-2016 brengt Fortes Lyceum de buitenwereld van de actualiteit de school in. En dat doen we via een lezingencyclus onder de hoed van Fortes Academy. We vinden sprekers die inspireren, motiveren en het kritisch denkvermogen van onze VWO’ers prikkelen. Vaak zijn het mensen die zich met een regelmaat laten zien bij populair-wetenschappelijke TV-programma’s, op social media en bij DWDD. De thema’s zijn actueel, academisch en aansprekend voor onze atheneum bovenbouw.

Inmiddels is een keur aan wetenschaps- en kennisgebieden aan onze leerlingen gepresenteerd. Zo konden we o.a. genieten van Ylva Poelman over bionica, Jacco Pekelder over terrorisme, Govert Schilling over het heelal, Rob Wijnberg (De Correspondent) over het nieuws. Deze maand was Liesbeth Smit te gast. Als voedingswetenschapper en wetenschapsjournalist zet zij voedselhypes in een wetenschappelijk perspectief.